Rhonrad – koła gimnastyczne

15

 

Koła gimnastyczne wynalezione przez niemieckiego kowala Otto Feick w 1925 roku w Bawarii – zwane Rhonrad. Po raz pierwszy zostało zaprezentowane na igrzyskach w 1936 roku w Berlinie – lecz nie zostało uznane jako dyscyplina olimpijska. Dla Klubu Sportowego Arabeska – wykonałem taki model do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych. Zabawy było co niemiara – okazuje się, że skalibrować dwa idealne koła z rurki i równolegle je połączyć – nie jest tak łatwo. Przyszedł i czas na większą średnicę – dla dorosłych.

Przy większych potrzebach zamawiającego warto wesprzeć się matrycami, prawidłami itp. Tutaj należy skupić się razy cztery bo korzystam z takich możliwości jakie posiadam. Wykonanie okręgu z rury – korzystam tu z pomocy tzw podwykonawcy. Czyli kilka dni w plecy, kilometrów itd. Misi to zrobić zakład, który nie tylko posiada giętarkę ale też trochę godzin na niej doświadczonych. Końcowo – malowanie proszkowe. Tu też „gimnastyka” – ale efekt tego warty.

Problemy miałem z zapięciami – zabezpieczeniami na stopy. Deska – podest wykonałem z drewna bukowego natomiast obejmy stóp wykonane własnoręcznie ze skóry nie satysfakcjonowały mnie z wielu powodów. Sprowadziłem porządne pasy skórzane z podszyciem filcowym co zdecydowanie wyeliminowało problemy.

Na wielu filmach w Internecie widać gimnastyków wykonujących dosłownie akrobacje na takich kołach ale z bezpośredniego doświadczenia i obserwacji stwierdzam, że do takich umiejętności droga długa. Życzę użytkownikom radości i sukcesów !.

 

 

 

 

realizacjePermalink

Comments are closed.